Data publikacji w serwisie: 9 lutego 2024 r.

Dzień Badań Kosmicznych na UAM, 23.02. godz. 13.00-17.30

W celu lepszej wymiany informacji o aktualnie prowadzonych projektach badawczych przez pracowników i studentów UAM, reprezentujących różne dyscypliny, w zakresie badań kosmicznych oraz prezentacji możliwości włączenia się w takie badania, chcemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Dniu Badań Kosmicznych na UAM. Liczymy, że integracja środowiska badaczy kosmosu na UAM zaowocuje ciekawymi pomysłami, projektami i jeszcze lepszym wykorzystaniem istniejącego potencjału badawczo-technicznego.

Dzień Badań Kosmosu odbędzie się 23.02 (piątek), w godzinach 13:00 do 17:30. Organizatorami są Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, Szkoła Nauk Ścisłych,  Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Fizyki UAM.

Ramowy program spotkania:

13:00-13:15 – otwarcie i prezentacja gości

13:15-14:45 – prezentacje aktualnie prowadzonych projektów badawczych na UAM (do 10 minut na grupę badawczą)

14:45-15:30 – przerwa kawowa oraz sesja posterowa (prezentacje nowych projektów studenckich i stażowych)

15:30-17:00 – panel dyskusyjny (prezentacja możliwości współpracy i finansowania, moderowana dyskusja nad rozwojem badań planetarnych i kosmosu na UAM).

Osoby / zespoły badawcze chętne do zaprezentowania zakresu swoich badań w formie wystąpienia, jak i wszystkich chętnych (zwłaszcza młodych badaczy) chętnych do zaprezentowania posterów zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia przyjmujemy do 15.02. Osoby zainteresowane przygotowaniem wystąpień lub posterów są proszone o kontakt z Bartoszem Pieterkiem (bartosz.pieterek@amu.edu.pl) lub Witoldem Szczucińskim (witek@amu.edu.pl).