Data publikacji w serwisie: 7 lutego 2024 r.

Dr Dominika Gapska poprowadzi wykłady otwarte na Uniwersytecie w Bergen

Na zaproszenie Uniwersytetu w Bergen i grupy badawczej Literature & Religion Research Group dr Dominika Gapska, slawistka i pracowniczka Szkoły Nauk o Języku i Literaturze, poprowadzi otwarte wykłady będące częścią cyklu dyskusji akademickich prowadzonych na Wydziale Humanistycznym tamtejszej uczelni. Wykłady dr Dominiki Gapskiej będą dotyczyć słowiańskich świętych kobiet (Serbek i Rosjanek), twórczości literackiej im poświęconej oraz ich wpływu na dawną i współczesną kulturę Słowian Południowych i Wschodnich. Będzie to okazja do zaprezentowania badań slawistycznych prowadzonych na UAM i dyskusji na temat fascynującego dziedzictwa słowiańskich świętych kobiet.

Wystąpienia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od poziomu wiedzy na temat tematyki. Wizyta została zorganizowana w ramach programu Erasmus+ realizowanego przez UAM.

Poniżej link do opisu tego wydarzenia zamieszczonego na stronie Uniwersytetu w Bergen:

Serbian Female Saints Through History: Patterns – Adaptations – Modern Renewal of Spirituality | Research Group Literature & Religion | UiB