Data publikacji w serwisie: 26 stycznia 2024 r.

Sukces grantowy prof. Krzysztofa Strońskiego w ramach projektu NCN Weave-UNISONO

Projekt prof. Krzysztofa Strońskiego z Wydziału Neofilologii wraz z partnerem zagranicznym prof. dr. Johnem Petersonem z Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii uzyskał finansowanie w ramach międzynarodowego konkursu NCN – Weave-UNISONO.

Celem projektu pt. Diachronia cech językowych w językach Azji Południowej jest zbadanie głównych cech językowych wczesnych odmian języków nowo-indoaryjskich oraz drawidyjskich. Oczekiwanym rezultatem badań jest odtworzenie najnowszej historii językowej regionu na podstawie dokładnej analizy rozwoju, rozprzestrzeniania się i zmienności cech językowych przy zastosowaniu zaawansowanych metod statystycznych.

Środki przyznane polskiemu wnioskodawcy: 890 539 zł

Źródło: Wyniki konkursu Weave-UNISONO (ncn.gov.pl)

Gratulujemy!!!