Data publikacji w serwisie: 3 paźdzernika 2024 r.

Warsztaty „CLARIN w praktyce badawczej” na Wydziale Neofilologii UAM

W dniach 23-24 września br. na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się XIV edycja Warsztatów pt. „CLARIN w praktyce badawczej”.

Prelekcje wygłosili zarówno twórcy infrastruktury, jak i jej użytkownicy, w tym pracownicy Wydziału Neofilologii UAM. Warsztaty organizowane były przez Centrum Technologii Językowych CLARIN-PL z siedzibą na Politechnice Wrocławskiej we współpracy z Wydziałem Neofilologii i Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz partnerzy konsorcyjni CLARIN-PL.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia – gościom honorowym, prelegentom oraz uczestnikom, a także wszystkim czynnie uczestniczącym zarówno w przygotowaniach jak i samym przebiegu konferencji, osobom moderującym sekcje oraz pomocy administracyjnej.

Zachęcamy do odwiedzania strony konsorcjum CLARIN-PL, komunikacji z zespołem konsorcjum i skorzystania z narzędzi infrastruktury. Informacje znajdują się pod adresem: