Data publikacji w serwisie: 13 paźdzernika 2022 r.
Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. To często stan ulotny, mający bardzo zindywidualizowany charakter. Chociaż równowadze psychicznej poświęca się tak wiele publikacji, często zapominamy, by zadbać o ten aspekt naszego zdrowia. Ponadto, pandemia COVID-19 spowodowała globalny kryzys w tym obszarze, ale jednocześnie uświadomiła nam jak ważna jest dbałość o psyche.
Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizują w piątek 21 października br. wydarzenie Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego.
Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Szamarzewo, obiektach sportowych UAM oraz Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu przez cały dzień.
By umożliwić wszystkim studentom wzięcie udziału w wydarzeniu, Jej Magnificencja prof. Bogumiła Kaniewska postanowiła ogłosić dzień rektorski z okazji wydarzenia Głowa do góry!
Program warsztatów i wykładów dostępny jest poniżej. Rejestracji na wybrane zajęcia w Poznaniu należy dokonać na stronie ul.amu.edu.pl, a zapisu na zajęcia na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Zobacz instrukcję rejestracji
Zapisy trwają do środy 19 października do godz. 12 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc.
Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty zajęć i zadbania o swoją zdrową głowę!
Zobacz program wydarzeń:
- Kampus Morasko
- Kampus Ogrody
- Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
- Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Oficjalne otwarcie wydarzenia rozpocznie się o godz. 9:00 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na kampusie Morasko:
Przywitanie przez Władze UAM
Przemówienie prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Rektor UAM
Przemówienie prof. dr hab. Joanny Wójcik, Prorektor ds. studenckich i kształcenia
Powitanie przez Julię Przybyłowską, przewodniczącą Samorządu Studenckiego
Sesja naukowa
Co wpływa na dobrostan w okresie wczesnej dorosłości – prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska
Oblicza problemów studentów i kierunki pomocy (wyniki badań) – prof. UAM dr hab. Emilia Soroko (współ. Dominika Górska, Lidia Cierpiałkowska)
Gry wideo w kontekście zdrowia psychicznego. Najnowsze perspektywy – prof. UAM dr hab. Łukasz Kaczmarek
Panel: Kierunki pomocy psychospołecznej i terapeutycznej – jak to pomaga?
Uczestnicy Agata Kaźmierska (modalność psychodynamiczna), Julita Wojciechowska (modalność psychospołeczna), Aleksandra Jasielska (modalność poznawcza), Dominiak Górska (modalność integracyjna), Nadia Kruszyńska (grupy wsparcia), Andrzej Mackiewicz – (farmakoterapia)